Slovenci srušili Furiju – ostaju u borbi

Slovenija-Španija-rukomet

Rukometna reprezentacija Slovenije pobjedila je danas Španiju rezultatom 31:26 i na taj način ostala u borbi za polufinale Evropskog rukometnog prvenstva.

Borbeno su Slovenci igrali od početka. Poslije devet minuta igre veselje je bilo na njihovoj strani sa 5:2. Blagotinšek, Kavtičnik i Zarabec napustili su utakmicu u prvim minutama što su Španci iskoristili za izjednačenje na 6:6 u 12. minuti. Vujovićeva ekipa je do kraja prvog poluvremena upisala 13:12.  Slovenci su u drugom poluvremenu pokazali jaku odbranu i brzu loptu i tako zasjenili Špance. Prije nego što su Crveni i primjetili Slovenija je bila na 5 razlike u 37. minuti sa 20:15. Brzo upisuju i novih 5 poena te preko Mačkovška i Janca dolaze do 25:17. Održali su prednost do kraja susreta i završili sa 31:26.

Među rukometašima Slovenije istakao se Marguč sa 5 poena i Mačkovšek sa jednim manje. U Šoaniji je to bio Sole sa ubačenih 6 lopti i Figueras sa 4.

U drugoj odigranoj utakmici reprezentacija Makedonije doživjela je poraz od Češke sa bodom razlike 25:24.