Goldbergu zlato u Planící

Foto EPA

Norveški ski trkač Pol Golberg osvojio je zlatnu medalju na 50 kilometara klasičnim stilom na Svjetskom prvenstvu na slovenačkoj Planici. Golberg je do zlata na najdužoj distanci došao u vremenu dva sata, jedan minut, 30,2 sekunde.

Ovo je 32-godišnjem Norvežaninu bila četvrta medalja na Planici i ujedno treće zlato. Njegov sunarodnik Јohanes Hesflot Klebo osvojio je srebro sa sekundom zaostatka, čime je došao do pete medalje na Planici.

Bronza je pripala Šveđaninu Vilijamu Poromi (1,2 sekunde zaostatka). Ovom disciplinom tradicionalno je završeno Svjetsko prvenstvo u nordijskim sportovima. Najbolji rezultat na Svjetskom prvenstvu ostvarila je selekcija Norveške sa 12 zlatnih, 10 srebrnih i pet bronzanih medalja.

Drugo mjesto pripalo je Švedskoj (četiri zlata, tri srebra i pet bronzi), Njemačka je treća (tri zlatne, šest srebrnih i tri bronzane), dok je domaća selekcija Slovenije završila na četvrtom mjestu sa dva zlata i jednom bronzom.