Braten osvajač malog Kristalnog globusa

Norveški skijaš Lukas Braten osvojio je mali Kristalni globus u slalomu, pošto je u posljednjoj trci sezone u finalu Svjetskog kupa u Soldeu osvojio drugo mjesto. Švajcarac Ramon Zenhojzern pobijedio je na današnjoj trci u Soldeu, pošto je ostvario vrijeme od minut, 54 sekunde i 87 stotinki.

Braten je osvojio drugo mjesto, a za pobjednikom je kasnio šest stotinki. Treći je bio Norvežanin Henrik Kristofersen, koji je za švajcarskim skijašem zaostao 63 stotinke.

Braten je osvojio prvo mjestu u slalomu sa 546 bodova, dok je Kristofersen drugi sa 494.

Prvo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa i veliki Kristalni globus osvojio je Švajcarac Marko Odermat sa 2.042 boda. On je osvojio male Kristalne globuse u veleslalomu i superveleslalomu.

Drugo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa pripalo je Norvežaninu Aleksanderu Amotu Kildeu sa 1.340, dok je treći bio Kristofersen, koji je osvojio 1.154 boda.