Arsenal još jednom pao pred ciljem – Atletiko i Marsej u finalu Lige Evrope

atletico madrid-arsenal

Večeras su odigrane poslednje utakmice koje su odlučile finaliste Lige Evrope. Fudbaleri Arsenala su pobijedili sa minimalnom razlikom 1:0, ali je to bilo sasvim dovoljno za veliku slavu.

Za pobedu Atletika bila je dovoljna akcija Grizmana i Koste krajem prvog poluvremena. Antonio Grizman poslao je loptu u prazan prostor gdje se u pravom trenutku pojavio Dijego Kosta. Lijepa akcija bila je uspješna i Atletiko je prešao u prednost sa 1:0.

Drugo poluvrijeme bilo je veoma napeto. Igralo se isljučivo ofenzivno, ali se Arsenal bolje branio. Fudbaleri Atletika su se morali zadovoljiti ovom malom gol razlikom koja im je donijela veliko mjesto u finalu Lige Evrope.

Drugi susret prošao je sa velikim varnicama. Marsej i Salcburg nisu rutinski riješili prolazak u finale, iako su Francuzi u potpunosti kontrolisali stanje na terenu. Ipak Amad Aidara odradio je fantastičnu solo akciju i doveo svoj tim do vodstva u 53. minuti. U 65. minuti Sar je ubacio za 2:0, a do kraja susreta igralo se pod tenzijama. Pet minuta prije kraja finala Ronaldo u 116. minuti pogađa za prolazak u finale.

Atletico i Marsej će se sresti 16. maja u Lionu i odigrati veliko finale.