Zvezda umalo prokockala 21 poen protiv Partizana – Јago donio pobjedu

TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan u 18. kolu ABA lige pred svojim navijačima rezultatom 88:86 u utakmici koju su obilježile tenzije, ali i rezultatska drama u finišu, iako su crveno-bijeli vodili sa više od 20 poena tokom utakmice. Zvezda je ključnu razliku stekla u prvom poluvremenu u kom je ubacila čak 55 poena.

Partizan je jurio zaostatak i na stotinjak sekundi do kraja se vratio na sedam poena, u posljednji minut je ušao sa svega tri poena zaostatka i imao 20 sekundi za napad, šansu da razliku spusti na jedan poen imao je Avramović, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, a zatim je Naneli realizovao tri slobodna bacanja za egal od 86:86.

Dramu je okončao Јago, pretrčao je cijeli teren i pogodio za 88:86, čime je Zvezda ostvarila 16. pojbedu u aktuelnoj sezoni ABA lige, dok je Partizan zabilježio peti poraz.

Najbolji u timu Zvezde bio je Adam Hanga sa 15 poena, DŽoel Bolomboj je imao 14 poena i 13 skokova, Јago Mateus je dodao 13, Nemanja Nedović 11, Rokas Gedraitis deset, a Miloš Teodosić je uz sedam poena imao i pet asistencija.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je DŽejms Naneli sa 19 poena, jedan manje je ubacio Frenk Kaminski, Kevin Panter je imao 14, a Aleksa Avramović i Zek Ledej po 13.