Žrijeb LŠ uz novo fudbalsko pravilo

uefa_champions_league_2021_22

U sjedištu UEFA obavljen je žreb za osminu finala Lige šampiona, koje će se prvi put odvijati uz jedno novo fudbalsko pravilo.

Uoči biranja parova, znalo se samo da su nosioci pobjednici grupa (Ajaks, Bajern, Juventus, Liverpul, Lil, Mančester Siti i Junajted, te Real Madrid), a da su u drugom šeširu preostali klubovi (Atletiko Madrid, Benfika, Čelsi, Inter, PSŽ, Salcburg, Sporting i Viljareal), kao i to da neće moći da budu “uparene” ekipe iz iste države.

Voljom žreba potom je odlučeno da se, pored dugo iščekivanog duela Lionel Mesi (PSŽ) – Kristijano Ronaldo (Mančester Junajted), u osmini finala Lige šampiona sastanu:

Pari Sen Žermen – Mančester Junajted

Prve utakmice igraće se 15. i 16. odnosno 22. i 23. februara, a revanši 8. i 9. te 15 i 16. marta od 21:00h po srednjeevropskom vremenu.

Žrijeb za četvrtinu finala, polufinale i, samim time, finale, biće obavljen 18. marta.

Ove sezone UEFA je ukinula propis o “većoj važnosti gola datog u gostima”, pa ako ukupan rezultat dvomeča bude izjednačen poslije 180 minuta igre, taj revanš će se “produžiti” – igraće se dva puta po 15 minuta, a ako i tada neko ne bude bolji od rivala po broju datih golova (bilo da pogoci “padnu” u produžecima, ili ne), o tome ko prolazi dalje odlučivaće jedanaesterci. Ovo pravilo se prvi put koristi u nokaut fazi Lige šampiona, a s njegovim uvođenjem počelo se još ljetos, u kvalifikacijama ze evro-kupove.

Odluka o tome ko će biti novi klupski prvak Evrope u fudbalu pašće u Rusiji 28. maja 2022. godine, jer će se finale održati na “Gazprom areni” u Sankt Peterburgu.