Urugvaj izbacio Portugal sa Mundijala!

Urugvaj-Portugal

Danas se reprezentacija Urugvaja uspješno plasirala u četvrtfinale Mundijala u Rusiji nakon velike pobjede nas Portugalom sa 2:1. Za oba pogotka odgovoran je bio Edinson Kavani koji je sa dobrom igrom počeo odmah po izlasku na teren.

U 7. minuti susreta se Kavani uputio ka golu Portugala i lako završio ovu akciju sa 1:0 za Urugvaj. Iako se očekivalo da će Ronaldo zablistati na utakmici, to se nije desilo. Ostao je praznih rukava, a jedini gol za reprezentaciju Portugala postigao je Pepe u 55. minuti. Nakon ovog izjednačenja uslijedila je još jedna akcija Kavanija u 62. minuti za konačnih 2:1 i pobjedu Urugvaja.

Urugvaj u četvrtfinalu igra protiv Francuske koja je prethodno savladala Argentinu sa 4:3.