Švedska za 1 bolja – poraz Srbije

Srbija-Švedska

U okviru 4. kola kvalifikacione grupe za Evropsko prvenstvo selekcija Srbije poražena je od Švedske 31:30. Susret je bio veoma napet, a pobjednik se saznao tek u poslendjih nekoliko sekundi meča.

Šveđanke su od samog starta pokazale zube. Prvo poluvrijeme završile su sa tri poena razlike sa 16:13, ali se i Srbija borila svim snagama. U drugom poluvremenu su rukometašice Srbije pokazale ozbiljniju igru. Ipak, poslednje sekunde su odlučile. Jovana Stojiljković je pogodila za Srbiju za 30:30 svega 12 sekundi prije kraja. Međutim, Julija Roberts je uspjela provući još jedan uspješan napad za slavlje Šveđanki.

Danas je za selekciju Srbije najbolje odigrala Katarina Krpež sa 12 golova. Iako Srbiji nije trebao ovaj poraz, on nije ugrozio njeno učešće na šampionatu u Francuskoj. Naredne susrete Srbija čeka sa Makedonijom i Farskim Ostrvima i potrebna joj je pobjeda u oba susreta. Sa ekipom Farskih Ostrva sreće se 30. maja, a Makedonija je na redu četiri dana kasnije