Srpski stručnjak zadržao maksimlan učinak

Od preuzimanja prve ekipe Legije trener iz Banjaluke Aleksandar Vuković ne zna za poraz.

Tri trijumfa upisao je u isto toliko utakmica, a posljednji je bio protiv Pogona na svom terenu iako sve nije počelo kako su u domaćem taboru očekivali.

Adam Buksa donio je prednost gostima u 11. minutu da bi tim iz Varšave prvi gol dao tek u u drugom poluvremenu. Izjednačenje je donio Karlitos Lopez u prvom minutu nastavka da bi Juri Medeiros samo četiri minuta kasnije donio prekoret. Konačnih 3:1 postavio je Jaroslav Fojut autogolom u 73. minutu.

Legija je tako iskoristila poraz Lehije od Krakovije i bodovno se izjednačila sa ekipom iz Gdanjska na prvom mjestu tabele pa je na dobrom putu da odbrani šampionsku titulu koju je osvajala tokom tri posljednje sezone.