Srbija u igri za polufinale

srbija-njemačka rukomet

U izuzetno dramatičnom meču Glavne faze Svjetskog prvenstva za rukometašice Srbija je pobijedila Njemačku sa 29:28 i ostala u igri za plasman u polufinale.

Popularne Orlice su u prvom poluvremenu imale prednost od pet golova, ali Njemice su uspjele preokrenuti. U drugom poluvremenu reprezentativke Srbije su imale rezultatski zaostatak, međutim na kraju su stigle do pobjede.

Gol odluke viđen je poslije isteka vremena nakon što je u posljednjim sekundama dosuđen penal. Pogodak iz sedmerca je postigla Kristina Liščević za 29:28 i veliki trijumf.

Najefikasnija u ekipi Srbije je bila Dragana Cvijić sa sedam golova, dok je Jelena Lavko postigla pet golova. Kod Njemica najefikasnija je bila Evgenija Minevskaja sa šest golova.

Srbiji je ovo druga pobjeda u grupi I te je ostala u igri za plasman u polufinale. Za to će im biti potrebna pobjeda protiv Danske u posljednjem kolu s tim da Dankinje i Korejke savladaju Holandiju, odnosno Norvešku.