RK Borac ubjedljivo protiv Vogošće

rk borac-banja luka

BANJA LUKA- Rukometaši Borca su u trećoj utakmici doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine na svom parketu savladali ekipu RK Vogošće sa 36:21 (14:9). Gosti su dobro počeli utakmicu i odma došli u vodstvo, ali ubrzo su domaćini izjednačili i nisu dozvolili gostima veću razliku.

Nakon 15 minuta igre rezultat je bio 6:6, ali su domaćini na odmor otišli sa prednosti od 5 golova odnosno pri rezultatu 14:9. Drugo poluvrijeme je u potpunosti bilo u znaku domaće ekipe što je demoralisalo goste i nije im dalo da igru preokrenu u svoju korist, tako da je Borac već nakon 10 minuta igre bio u velikom vodstvu 21:11. Do samog kraja samo su povećali prednost te na kraju završili sa 36:21.

Naredna utakmica Borca je već ove subote, 20.05. sa početkom u 20:00 h u kojoj dočekuje ekipu RK Izviđač.