RK Borac osvojio sedmo mjesto

sloga-borac

Na 49. Međunarodnom TV turniru šampiona  “Doboj 2017” RK ”Borac:mtel” osvojio je tek sedmo mjesto, pobjedom nad starim rivalom dobojskom Slogom (37:24).

Banjalučani su otvorili dobro utakmicu i u 22. minuti igre bili su na plus pet, da bi u finišu rukometaši Sloge napravili seriju od 5-1 pa se otišlo na pauzu sa minimalnom prednošću.

Ozbiljan pristup igrača Borca i veliki broj pogodaka mijenja sliku na terenu, pa je razlika rasla a najviše se iskazao Vladan Đurđević koji je na kraju postigao 9 golova, Ćeranić, Ćelić i Komnenović po 4. U prvom poluvremenu Beširević je imao 5 odbrana, a Subotić koji ga je zamjenio 12 odbrana protivnika.

U finalu ovog turnira pobjedio je švajcarski Vintertur jer je bio bolji od drugoplasiranog Koldinga dok je treće mjesto zauzeo Pauc pobjedivši Tatran.