RK „Borac : mtel“ drugi put poražen

winterthur-borac

U toku 49.Međunarodnog TV turnira šampiona „Doboj 2017“ rukometni klub Borac nije zabilježio pobjedu iako je vodeći šampion BiH. Rukometaši Borca su sinoć izgubili od Pfadi Vintertura iz Švajcarske rezultatom 30:19 (13:9).

Početak meča je tekao u izjednačenoj igri ali su rukometaši Vintertura napravili seriju od 7-0 i u 22. minuti poveli sa 9:3. Ključni problem za Borac su izvođenje sedmeraca, jer nisu uspjeli iskoristiti čak 4. Na odmor nakon prvog poluvremena su otišli sa minusom od 4 gola.

U drugom djelu Švajcarci puno bolje igraju i stiču dvocifrenu prednost, na šta Borac nije mogao da odgovori, posebno su bili loši u napadu.

Najefikasniji u ekipi „crveno-plavih“ bio je Nemanja Bezbradica sa 7 golova a kod protivnika Marvin Lir sa 8  golova.

RK „Borac: mtel“ sastaje se večeras sa ekipom RK „Tatran“ iz Preševa a meč počinje u 21:00 časova.