Poraz na debiju

fk Željezničar Sport Tim vs fk Kozara

BANJALUKA – Debitantsku utakmicu u Prvoj ligi Republike Srpske fudbaleri FK “Željezničar – Sport tima” neće pamtiti po dobrom, iako prvo poluvrijeme nije naslućivalo takav ishod.

Ekipa iz Banjaluke poražena je od fk “Kozare” na Gradskom stadionu rezultatom 1:2, a prva je došla u vodstvo. “Željo” je poveo u 42. minutu i ime Igora Kuzamnovića ostaće zapamćeno u istoriji kluba jer je on strijelac prvog gola u prvoligaškom društvu.

Ipak, početkom drugog poluvremena gosti iz Gradiške su stigli do izjednačenja preko Uroša Stamenkovića da bi sva tri boda gostujući tim osvojio u 77. minutu kada je Slaven Kovljen zatresao mrežu domaćih za veliko slavlje. Zanimljivo je da je upravo Kovljen zamijenio Stamenkovića u 68. minutu.

Mogu da budem zadovoljan debitantskim nastupom u Prvoj ligi Srpske. Dobro smo otvorili utakmicu, imali inicijativu, stvarali šanse i pred kraj prvog dijela igre uspjeli da povedemo. Drugo poluvrijeme loše smo otvorili i odmah primili gol iz naše greške koji je dosta uticao na našu igru. Nekako smo se uspjeli stabilizovati, ali je Kozara pokazala zašto je veliki klub. Iskoristila je jedan kontranapad, postigla gol i odnijela tri boda. Zaslužili smo remi, ali fudbal je takav i trebamo dignuti glavu. Na kraju svega mogu biti zadovoljan  igrom svojih fudbalera – rekao je trener Željezničara Branislav Krunić koji je odigrao svih 90 minuta utakmice.

U idućem kolu Banjalučani gostuju Slaviji u Istočnom Sarajevu.