Policajac odlučio umjesto sudije

barnsli-lids

Na meču engleskog Liga kupa između Barnlija i Lidsa, dogodila se neobična situacija. Meč je  završen rezultatom 2:2, a Lids  je nakon penala izborio plasman dalje.

Mnogo zanimljivo je  da je na semaforu pisalo 0:0 do 80. minute, kada je Sacko pogodio za vodstvo Lidsa, da bi Vud u 88. s penala pogodio za 1:1. Duboko u nadoknadi Hernandez novim penalom, prvog za goste, vraća prednost Lidsu, a onda u 96. minuti za novu ludnicu na stadionu.

Pobjednika su odlučili  penali, sretniji i spretniji bili su gosti i na kraju odlaze kući pjevajući. A ono što je posebno zanimljivo u svemu ovome, prvog izvođača penala odlučivali su policajci, a ne sudija. Inače se baca novčić, ali je policija odlučila da se penal puca ispred gola na koji je u nastavku napadao Lids. Ko zna, možda je to gostima i donijelo malu psihološku prednost!