Partizan sramotno sa dva boda

Partizan

Drugo kolo Lige Evrope donijelo je novi poraz za ekipu Partizana, iako je imala početnu prednost 0:2. Dinamo iz Kijeva došao je do pobjede rezultatom 3:2.

Kazna UEFA izgleda da je uticala na crno-bijele igrače, bar u drugom poluvremenu. Prvih 45. minuta vodila se žestoka borba, ali je Partizan do pauze postavio visoke standarde sa 0:2. Drugo poluvrijeme je trener Dinama preokrenuo u svoju korist. U igru ulaze Artem Besedin i Žunior Moraeš koji su okrenuli tok utakmice.

Gosti su u drugoj dionici jednostavno preuzeli teren, a golman Vladimir Stojković se lavovski borio da svoju mrežu spase od nagrnulih lopti. Bez njegove pomoći rezultat bi se popeo još više. Moraeš se dva puta upisao u strijelce, dok je Besedin je fenomenalno prošao Vitalija Bajalskog.

Nevjerovatna utakmica, odlično prvo i katastrofalno drugo poluvrijeme. Poslije penala i primljenog gola, nismo postojali. Totalno drugi Partizan. Sve se promijenilo. Sve lopte smo pogubili. A kada nemaš loptu, onda ne možeš da pobjediš. – razočarano je izjavo trener Partizana, Miroslav Đukić.

Ovo je bila utakmica za kojom Partizan treba da žali. U drugom kolu nosi samo jedan bod. Dinamo za sada ima 6. Sledeće kolo počinje 19. oktobra kada će se nosioci crno-bijelih dresova sastati sa Skenderbegom kao gosti.