Ovacije za legendarnog urugvajca

suarez,luis

Legendarni urugvajski fudbaler Luis Suarez poslije 16 godina je odigrao prvu utakmicu u dresu svog matičnog kluba Nasionala.

On je na teren ušao u 74. minutu, ali nažalost nije uspio da pomogne urugvajskom timu da izbjegne poraz na svom Gran Park sentral stadionu.

Atletiko Gojanijense iz Brazila pobjedio je sa 1:0 u prvom meču četvrtfinala Kopa Sudamerikane, a jedini gol na meču postigao je Luiz Fernando u 23. minutu.

Srećan sam što sam se vratio i igrao za Nasional. Tužni smo zbog poraza, ali smo ubjeđeni da možemo da preokrenemo stvari u revanšu – napisao je Suarez na društvenim mrežama.

Uprkos porazu, Suarez je doživio ovacije 30.000 ljudi na stadionu.

Urugvajski napadač karijeru je započeo 2005. godine, ali se u Nasionalu zadržao samo godinu dana. Prvi evropski tim bio mu je holandski Groningen, a zatim je prešao u redove Ajaksa iz Amsterdama. Nakon Holandije, uslijedio je transfer u Liverpul, a Suarez se potom preselio u Španiju gdje je nastupao za Barselonu i Atletiko Madrid.