Orlovi rezervisali karte za Rusiju

Srbija

Orlovi su na domaćem terenu večeras pobjedili reprezentaciju Gruzije rezultatom 1:0 i plasirali se na Svjetsko prvenstvo u fudabalu, koje će se održati u Rusiju 2018. godine.

Utakmica je počela akcijama Ljajića i Kolarova, koje zbog dobre odbrane Gruzije, nisu bile najuspješnije.  Polovinom prvog poluvremena Kvilitaja pravi prekršaj na Maksimoviću i dobija žuti karton. Prisutna je napeta atmosfera koja svakako utiče na koncentraciju igrača Srbije. Do kraja prve dionice smjenili su se još pokušaji Ljajića i nevjerovatnog Tadića u 40. minuti. Par minuta prije kraja i Matić dobija žuti karton, tako da napetost samo raste.

Završnih 45. minuta uvele su igre Ivanovića i Gudelja, nakon čega Mitrović dobija šansu za pogodak, ali Makaridze fenomenalno brani. Nemanja Gudelj ponavlja dobar korner. Ipak promašaj, ali u 74. minuti Aleksandar Prijović završava ovu ‘agoniju’. Nakon njegovog gola mreža se više nije zatresla. Utakmica je završena rezultatom 1:0 koji je, još jednom napominjemo, rezervisao Srbiji direktan let do Rusije.

Reprezentacija Srbije je poslednji put bila dio ovako velikog takmičenja ‘daleke’ 2010. godine na Svjetskom prvenstvu održanom u Južnoj Africi.