Odbojkašice Srbije u osmini finala EP

Odbojkašice Srbije savladale su ekipu Mađarske 3:1 i obezbijedile plasman u osminu finala sa prvog mjesta iz Grupe A. Mađarska je osvojila prvi set protiv Srbije i najavila veliku borbu, međutim izabranice selektora Đovanija Gvidetija nisu ostavile u nastavku meča ni minimum prostora da protivnice mogu do iznenađenja.

Mađarska je ovim porazom završila takmičenje na Evropskom prvenstvu bez ijednog trijumfa, odnosno sa pet poraza. Srbija je u drugom setu zaigrala organizovanije i bila je nezaustavljiva u napadu. Odličnim servisima, ali i prijemom, otpor Mađarske je bio potpuno slomljen.

Odbojkašice Srbije su veoma lako u nastavku meča izlazile na kraj sa Mađaricama koje su pritom bile neorganizovane u fazi prijema, ali i u ofanzivi. Odnos snaga na terenu najbolje ilustruje rezultat krajnjeg rezultata od drugog do četvrtog seta gdje je Srbija bila dominantna i silovita. Posljednji meč u grupnoj fazi Evropskog prvenstva Srbija će odigrati protiv Belgije, u četvrtak, 24. avgusta od 20.00.