Odbojkaši Srbije slabiji od Amerikanaca

Srbija-SAD-odbojka

Nakon pet setova igre odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od SAD-a u prvom kolu Svjetskog prvenstva. Amerikanci su bili bolji za 1 od Srbije koja se zaustavila na 2:3 (25:15, 14:25, 25:21, 20:25, 10:15).

Utakmica je otvorena veoma vatreno kada su se istakle obe reprezentacije. Prvi set su odnijeli odbojkaši Srbije sa 25:15 prevođeni Urošem Kovačevićem. Ipak drugi set su prepustili selekciji SAD-a koja je izjednačila rezultat sa 14:25 za 1:1 u setovima. Amerikanci su jače krenuli i u treći set, ali su se Orlovi dobro branili.

Odbojkaši Nikole Grbića odbranili su treći set i primakli se pobjedi. Međutim već u četvrtom periodu igre SAD uzvraća udarac i ponovo vraća rezultat na izjednačenje. Odigrao se i peti set, ali odbojkaši Srbije nisu imali dovoljno snage za pobjedu. SAD je igrala veoma oštro i osvojila set za pobjedu.

U selekciji Srbije su se istakli Uroš Kovačević sa 19 i Aleksandar Atanasijević sa 14 poena. Za pobjedu Amerikanaca su se izborili Aron Rasel i Metju Anderson sa po 19 poena i Tejlor Sander sa 16 poena.