Nemeš donio Srbiji četvrto zlato

Foto EPA

Mate Nemeš donio je juče Srbiji još jednu zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu u Beogradu, pošto je u finalu rvanja grčko-rimskim stilom do 67 kilograma pobijedio Iranca Mohamedrezu Geraeija. Iranac, svjetski i olimpijski šampion, je bolje otvorio meč i dominantno došao do prednosti od 4:0.

Nemeš je prekinuo dominaciju protivnika, sa dva poena se vratio u meč, a potom na minut i po do kraja osvojio još jedan. Nova dva boda su donijela Nemešu prednost, koju je sačuvao do kraja meča. Nemeš je u polufinalu savladao Hasrata Јafarova iz Azerbejdžana sa 5:2, a prije toga je savladao reprezentativce Indije, Turske i Poljske.

Za tri dana takmičenja u Beogradu, Srbija je osvojila četiri zlatne medalje – Ali Arsalan je osvojio prvo zlato, potom Zurabi Datunašvili, a juče je najsjajnije odličje osvojio i Sebastijan Nađ.