Moskva popustila pred Madridom – Kraljevi u finalu Evrolige !

Košarkaši Real Madrida odigrali su za pobjedu u drugom polufinalnom susretu Fajnal fora u Beogradu i sa 92:83 protiv CSKA došli do finala Evrolige.

CSKA je preko Korija Higinsa otvorio utakmicu. Higins je pokazao veliku silu na samom startu i za prvih 10 minuta upisao čak 12 poena. Ekipa CSKA je rasturila Madriđane u prvoj četvrtini upisavši 30:20 pred drugu dionicu. Pred pauzu je Real Madrid zaigro oštrije. Serija trojki za seriju 17:2 dovela je rezultat druge četvrtine na 27:16 za Kraljeve.

Trećih 10 minuta igre donose uzbudljiiv preokret. Naime, izgledalo je da Moskva više neće moći izdržati napade Madrida, ali se u poslednjem trenutku kao heroj pojavio Karl Hajns koji je postavio cska na 10:16. Ipak, u poslednjoj dionici je Real još jednom bio jači. Iako je CSKA napadao Doončić i Ljulj su držali odbranu Reala čvrstom. Kao konačan rezultat ostao je 92:83 za Kraljeve.

Ovo im je prilika da dodju do desete titule Evrope, a finale igraju se ekipom Fenerbahčea u nedelju. U Realu su odlično odigrali Dončić i Ljulj sa po 16 poena, a u drugom timu se istakao Nando de Kolo sa 20 poena, dok je Vil Kalburn imao 16 poena i Higins Kori 15. Finalna utakmica se igra u nedelju od 20-30h