Mladi tim Željezničar-Sport Teama srušio Kozaru

Kozara-Zeljeznicar-ST

Kakva utakmica na “Predgrađu”! Dostojna derbija kola puna preokreta, i na kraju trijumf Željezničar -Sport Team-a nad Kozarom (4:3), čime je četa Zorana Ćurguza pretekla tim iz Gradiške, i tako se vinula na treće mjesto sa 14 bodova na svom kontu!

Gradiščani su bolje otvorili meč i već u 4. minuti Novaković testira šutem sa ivice šesnaesterca golmana Željezničara Avdukića. Malo zatim Glišić odlično prodire po desnoj strani i ubacuje loptu u šesnaesterac, ali niko od fudbalera Kozare ne stiže zahvatiti loptu. Bolja igra fudbalera Kozare krunisana je vodstvom u 16. minuti kada Novaković glavom matira Avdukića nakon centaršuta Lolića. Samo dva minuta kasnije, Lolić jako šutira sa dvadesetak metara i pogađa donji desni ugao gola Željezničara i povećava vodstvo Kozare na 0:2!

sloga-gc

Probudili su se i domaći fudbaleri, i u 23. minutu nakon kornera Marković je najstaloženiji i šalje loptu iza leđa Ilića i smanjuje rezultat na 1:2. Nastavili su fudbaleri Kozare sa napadima ka golu Avdukića, dobru šansu propušta Novaković, da bi u 38. minuti isti igrač odlično uposlio Glišića koji utrčava u šesnaesterac i postiže gol za novo vodstvo Kozare od 1:3, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

Domaćin bolje otvara drugo poluvrijeme i u 55. minuti Marković upošljava Bilala koji sa ivice peterca matira Ilića i Željezničar smanjuje na 2:3. Igra se otvoreno na obje strane, Marković i Bilal su u prilici za domaće, ali je Ilić na mjestu. U 67. minuti Šakić propušta dobru šansu, nakon sudara  sa Avdukićem i mora napustiti igru, a umjesto njega ulazi mladi Popović.

U 72. minuti Radoja šutira iz peterca, ali Avdukić čudesnom intervencijom spašava svoj gol. Samo tri minuta kasnije, opet su isti igrači akteri, Radojin šut glavom, Avdukić krajnjim naporem izbacuje u korner. I kako to obično biva, nakon neiskorištenih šansi stiže kazna. U 77. minuti domaćin golom Ružičića dolazi do izjednačenja. Odbrane Avdukića kao da su domaćim igračima dale krila, koji najprije pogađaju stativu gola Kozare poslije šuta Kulenovića u 84. minuti, a minut kasnije stižu i do preokreta, nakon što Marković postiže gol za konačnih 4:3.