Le Bron nemoćan protiv Dončića

james-dončić

Košarkaši Dalas Maveriksa savladali su na gostovanju tim Los Anđeles Lejkersa rezultatom 114:110.

Utakmicu je nešto bolje otvorio tim koji predvodi Lebron Džejms i igralo se u egalu sve do sredine treće četvrtine. Tada je utakmica prelomljena za tri minuta, kada je tim Rika Karlajla napravio seriju 17 vezanih poena – od 70:67 do 87:67. I u tom trenutku, kao i tokom čitavog meča, najbolji na terenu je bio Luka Dončić. On je zabilježio 29 poena, 9 skokova i 10 asistencija.

Lebron Džejms je došao do 25 poena, 9 skokova i 8 asistencija, pa ga je Dončić pobjedio i u konačnom rezultatu i prema individualnom učinku.
Ipak, možda i najbolji trenutak meča, koji je pokazao nemoć Lejkersa da se odbrane od Dončića, bio je trenutak kada je najbolji igrač Dalasa preko Džejmsa pogodio trojku uz korak unazad.

la clippers-washington

Košarkaši Los Anđeles Klipersa, Toronta, Orlanda, Oklahome, Detroita, Bostona i Majamija ostvarili su pobjede u ostalim utakmicama NBA lige odigranim u noći između nedelje i ponedeljka.

Klipersi su na krilima fantastičnih Kavaja Lenarda i Pola Džordža napunili do vrha koš “čarobnjaka” i pobjedili 150:125. Sve je bilo gotovo na poluvremenu jer su domaćini vodili 25 razlike i do kraja su nastavili da “gaze” protivnika. Lenard je bio najefikasniji sa 34 poena (14-21 iz igre), a Džordž je dodao tri manje (10-21 iz igre, 4-10 trojke). Sjajno ih je ispratio Montrezl Herel koji je meč završio sa 23 poena i 15 skokova.

Na drugoj strani partiju života odigrao je Hačimura, Japanac se zaustavio na 30 poena i devet uhvaćenih lopti, ali to nije bilo dovoljno.
Klipersi su ostali treći na Zapadu sa 15 pobjeda i šest poraza, iza Denvera za koji nastupa  Nikola Jokić (13-4).

toronto-juta

Aktuelni šampioni Toronto Reptorsi nisu imali problema protiv Jute Džez – 130:110.
Ekipa iz najvećeg kanadskog grada riješila je pitanje pobjednika već poslije prvih 12 minuta jer je rezultat glasio 37:20, da bi na poluvremenu razlika iznosila čak 40 poena. Paskal Sijakam je dominirao u pobjedničkom sastavu sa 35 poena i po pet skokova i asistencija, dok je kod “džezera” najefikasniji bio Majk Konli sa 20. Toronto je zabilježio 15. pobjedu i drži drugu poziciju na Istoku, dok je Juta šesta na Zapadu (12-8).

Predvođeni Džejsonom Tejtumom (30 poena) i Džejlenom Braunom (28 poena) Boston Seltiksi su savladali Njujork sa 113:104. Odličnu partiju u najtrofejnijoj franšizi NBA lige zabilježio je i Kemba Voker sa 16 poena i 10 asistencija, a Enes Kanter je imao po 11 poena i skokova. Na drugoj strani je Džulijus Rendl ubacio 26 poena, Devin Smit je dodao 17, a Ar Džej Beret 16 poena. Boston je nakon sjajnog starta u blagom padu i sada je četvrti tim Istočne konferencije jer je prije ove pobjede zabilježio dva poraza iz četiri utakmice.

jimmy-butler-miami-heat

Košarkaši Majamija u gostima su savladali Bruklin 109:106, iako je na četiri i po minuta prije kraja gubio 103:95. Gosti sa Floride su serijom 14:3 došli do 14. trijumfa u sezoni i sa učinkom 14-5 treći su na Istoku. Ponovo je odličan bio Goran Dragić sa 24 poena (9-18 iz igre, 3-6 za tri, 3-4 slobodna bacanja), Džimi Batler je postigao 20, a Bam Adebajo 17, uz 16 skokova. Kod Netsa 29 poena je ubacio Spenser Dinvidi, a 25 Džo Heris.

Poput Klipersa, jednako ubedljiv bio je Detroit i nanjeo debakl San Antonio Sparsima sa 132:98. Kristijan Vud je bio prva figura susreta, upisao je dabl-dabl od 28 poena i 10 uhvaćenih lopti, dok je tri poena manje dodao Luk Kenard. Blejk Grifin i Derik Rouz, dvije najveće zvjezde Pistonsa, dodali su po 10 poena. Kod Sparsa najefikasniji je bio Demar Derozan sa 20 poena (6-12 iz igre), dok je Voker dodao 13.

Ekipa Grega Popoviča je tek 12. ekipa Zapada sa sedam pobjeda i 14 poraza, dok Detroit na Istoku ima isti broj trijumfa i jedan poraz manje.