Hrvatska u polufinalu Mundijala – Rakitić odlučio!

Hrvatska-Rusija-Mundijal 2018

Fudbalska reprezentacija Hrvatske uspješno se plasirala u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon što su pobjedili domaćina Rusiju na penale sa 4:3. Utakmica u Sočiju trajala je 120. minuta, a igrao se veoma zanimljiv fudbal.

Domaćini su prvi uspješno odradili akciju pred golom protivnika kada je Čerišev u 31. minuti stao pred Hrvate. Ovo je bilo 1:0 za Rusiju, ali je Hrvatska brzo uzvratila. Kramarić u 39. minuti vodi do izjednačenja. Do isteka 90 minuta nije bilo novih pogodaka, a onda je uslijedio rafal. Domagoj Vida postavlja Hrvatsku u prednost u 101. minuti, dok Rusi preko Fernandesa u 115. minuti još jednom izjednačavaju rezultat.

Uslijedili su penali koje je otvorila odbrana Subašića na šut Smolova. Prvi za Hrvatsku pogađa Modrić uz ‘pomoć’ stative. Ignjašević, Vida i Kuzjajev vode do 3:3. Konačan rezultat sveo se na pokušaje Rakitića i Akijfejeva. Na veliku sreću fudbalera Hrvatske Rakitić vješto izvodi penal i vodi svoju selekciju u polufinale velikog takmičenja.

Polufinale Mundijala Hrvati igraju protiv Engleza, dok će se u drugom polufinalu sastati Francuska i Belgija.