Hrvatska nadigrala Dansku – Rakitić zapečatio prolazak u četvrfinale!

Hrvatska-Danska

Fudbalska reprezentacija Hrvatske uspješno je završila utakmicu osmine finala Mundijala u Rusiji i pobjedom nad selekcijom Danske plasirala se u četvrfinale Svjetskog prvenstva.

Hrvati ove godine igraju dobar fudbal, a današnji susret bio je valovit. Već u prvim minutama su oba tima zabila po jedan gol i preko Matijana Jorgensena i Maria Mandžukića. Utakmica je trajala 120 minuta sa konačnim rezultatom 3:2 za Hrvatsku. Nakon početnog uzbuđenja utakmica se primirila te su se na kraju igrali penali. Rezultat se odlučio nakon 116. minuta kada je Jorgensen napravio penal. Modrić je pokušao za Hrvatsku, ali je Šmajhel odbranio. Zaustavljeni su bili i šutevi Eriksena i Radelja. Subašić je zaustavio pokušaj Nikolaja Jorgensena nakon čega se na bijelu tačku postavio Ivan Rakitić koji je došao do 3:2 u penal seriji. Ovo je dovelo Hrvatsku do četvrfinala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Ono što će sigurno nedostajati na Mundijalu je golman reprezentacije Danske Kasper Šmajhel koji je ponio titulu najboljeg golmana Mundijala do sada, a sada neće moći uzeti ovu titulu u ruke. Hrvatska četvrfinale igra protiv domaćina Rusije koja je danas izbacila Španiju sa Svjetskog prvenstva. Utakmica četvrfinala igra se 7. jula od 20h.