Hokejašima BiH i druga pobjeda u kvalifikacijama

bih-uae

BiH hokejaši ostvarili su i drugu pobjedu u kvalifikacijama III divizije za Svjetsko prvenstvo u hokeju. Ovog puta slavili su nad Ujedinjenim Arapskim Emiratima sa rezultatom 6:1.

U ranoj fazi prve trećine hokejaši BiH poveli su 1:0, golom Hadžihasanovića, a akciju su prethodno izradili Omer i Ramić. Tri minute pred kraj trećine pukao je pleksiglas oko ledene plohe u dvorani Zetra, te je tehničko osoblje bilo primorano da interveniše zbog čega je napravljena pauza od pola sata.

Odmor je godio reprezentativcima UAE, koji u šestoj minuti druge trećine poravnavaju na 1:1 preko Al Daherija na asistenciju Al Šamsija.

Međutim, za dvije minute, u 11. i 13. BiH dolazi do još dva gola, i time praktično rješava pitanje pobjednika. Čordalija je dao gol na asistenciju Arslanagića, a Omer je pogodio nakon akcije Bakala i Pribišića.

U posljednjoj, trećoj trećini reprezentativci BiH stižu do još uvjerljivijeg trijumfa. Dva gola su djelo Čordalije, a tačku na -i je stavio Omer.

Sa početkom u 16:00 sati završen je i susret Turkmenistana i Kuvajta. Ekipa Turkmenistana je ostvarila vrlo uvjerljivu pobjedu, sa nevjerovatnih 24:2 i tako najavila okršaj sa Ledenim Zmajevima u srijedu.

U posljednjem kolu, BiH i Turkmenistan će odmjeriti snage za prvo mjesto, odnosno razigravat će za napredak. Oba tima imaju po dvije pobjede, a Turkmenistan je zbog bolje gol razlike na mjestu broj jedan.

Kuvajt i Emirati će 28. februara u ranim jutarnjim satima razigravati za prestiž.