Gran Pri : Srpkinje ‘zgazile’ i Italijanke

odbojkasice-srbije

U drugom kolu F6 u Kini odbojkašice Srbije su i ovaj put bile jače. Pobjedom nad selekcijom Italije rezultatom 3:1 Srpkinje su obezbijedile prvo mjesto u grupi pred polufinale .

Srbija je na terenu pokazala borbenost. U prva dva seta se istakla Tijana Bošković sa 16 poena, a bitna za završnicu bila je Ana Bjelica sa 11 poena. ‘Orlice’ su jako povele u prvom setu 25:18. Drugi set se sa 5 laganih poena prednosti ( 16:11 ) završio rezultatom 25:19.

Italijanke su se u trećem setu razdrzmale i slavile sa 16:25, ali to nije bilo dovoljno. Njihova vladavina se brzo savršila.

Selektor Terzić je u četvrtom setu zaradio žuti karton zbog prigovora, ali je tim i trgnuo svoje izabranice. Srbija osvaja i četvrti set 27:25 i postavlja konačan rezultat 3:1 ( 25:18, 25:19, 16:25, 27:25 ).

Djevojke sada čekaju rivala u polufinalnoj utakmici koja će se igrati u subotu 5. avgusta. Pobjednik meča Kine i Holandije (https://rs-lat.sputniknews.com13:30h) odrediće sa kim će se reprezentativke Srbije boriti za ulazak u finale.