Fudbaler Sport tima donio pobjedu Srbiji

GLASGOV – Kadetska reprezentacija Srbije slavi fudbalera Željezničar Sport tima Jovana Vladimira Pavlovića. Golom u trećem minutu sudijske nadoknade mladi Banjalučanin donio je slavlje “orlićima” koji su pobijedili Švajcarsku rezultatom 2:1, i tako upisali prvi trijumf na kvalifikacionom turniru Škotskoj.

Pavlović je dobio priliku od prvog minuta i opravdao je povjerenje selektora Srbije Perice Ognjenovića pošto je zatresao mrežu u trenucima kada se sudija spremao da da posljednji zvižduk. Srpski kadeti (generacija rođena 2000. godine) rano su morali da se suoče sa minusom, jer je Gonzales doveo Švajcarsku u vođstvo u 11. minutu meča. Sve do 75. minuta potrajala je neizvjesnost po pitanju konačnog ishoda, a onda je Stuparević donio izjednačenje i najavio potpuni preokret.

Jak karakter koji krasi ovu generaciju srpskih igrača i hrabra taktika selektora Ognjenovića koji je želio da se veoma dobar rival baci na koljena, rezultirali su pobjedonosnim golom Pavlovića u posljednjim minutima utakmice, koja je inače po dogovoru trajala 80 minuta.

Naredni meč Srbija igra 19. marta protiv Škotske od 16 časova, koja je u drugom meču prvog kola deklasirala reprezentaciju Crne Gore sa 6:1.Tri dana kasnije rival “orlićima” je Crna Gora (18). Plasman na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj od 3. do 19. maja izboriće dvije najbolje selekcije.