Ferstapen: Ovo je bio nestvaran vikend

F1-Belgium-Grand-Prix-1

Vozač Red Bula i aktuelni svjetski šampion u Formuli 1 Maks Ferstapen izjavio je da je imao nestvaran vikend na Velikoj nagradi Belgije.

Holanđanin je pobjedio na VN Belgije iako je startovao sa 14. pozicije, imao je najbolje vrijeme u kvalifikacijama, ali je kažnjen zbog promjene motora.

Bio je to vikend koji nisam mogao da zamislim. Želimo još takvih vikenda, a moj tim će nastaviti vrijedno da radi za nove pobjede“, rekao je Ferstapen, prenio je BBC.

Vozač Mercedesa Luis Hamilton morao je da odustane u prvom krugu pošto se sudario sa Fernandom Alonsom iz Alpine.

U prvom krugu morao sam da izbjegnem incidente, a toliko se stvari dešavalo ispred mene. Morao sam da biram prava mjesta da izbjegnem vozače, pazio na gume i išao naprijed“, dodao je aktuelni svjetski šampion u F1.

Drugo mjesto pripalo je još jednom vozaču Red Bula, Meksikancu Serhiju Perezu.

Nadao sam se da mogu do pobjede. Međutim, Maks je letio kao da je sa druge planete, bio je nedodirljiv“, dodao je Perez.

Španac Karlos Sainc iz ekipe Ferari osvojio je treću poziciju, a poslije trke bio je nezadovoljan.

Imali smo dobar start, a onda su uslijedili problemi. Nismo mogli da se borimo za bolju poziciju i gledali smo samo da “preživimo“. Moramo da vidimo zašto nismo bili konkurentni“, istakao je Sainc.

Ferstapen drži prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača sa 284 boda, dok je Perez drugi sa 191.

Naredna trka u šampionatu Formule 1 biće vožena za nedelju dana za Veliku nagradu Holandije.