Federer sa Del Potrom za titulu

federer-del potro

Za titulu u Indijan Velsu boriće se Rodžer Federer  i Huan Martin Del Potro .

Švajcarac je o po ko zna koji put pokazao zbog čega je na prvom mjestu. Protiv Borne Ćorića  je imao set i brejk zaostatka – 5:7, 2:4, ali je onda „vezao“ četiri gema u nizu i izjednačio rezultat u setovima (6:4). Mladi hrvatski teniser je i u trećem setu imao šansu, vodio je sa 4:3 i servirao, ali se Švajcarac i iz toga izvukao i došao do trijumfa (6:4).

Ujedno, postavio je i novi lični rekord pošto je sezonu započeo nevjerovatnom serijom bez poraza – 17:0. Dosadašnji je bio 16:0 iz 2006. godine.

U drugom polufinalu je Argentinac znatno lakše obezbjedio narednu fazu takmičenja. Savladao je Miloša Raonića – 6:2, 6:3. U finalu ga čeka dobro poznato lice, pošto će sljedeći duel biti njihov jubilarni 25. Rodžer je do sada slavio 18 puta.