EP: Srbija bolja od Grčke za kraj grupne faze

Foto Profimedia

Odbojkaši Srbije savladali su Grčku (3:2) u meču 5. kola Evropskog prvenstva u Krakovu. Po setovima je bilo 25:23, 23:25, 25:16, 28:30, 15:5. Srbija je grupnu fazu završila najmanje na drugom mjestu, uz četiri pobjede i jedan poraz, a u slučaju sutrašnjeg eventualnog trijumfa Ukrajine nad Poljskom, četa selektora Slobodana Kovača u osminufinala plasirala bi se kao prva iz grupe.

Očigledno da je u duelu sa “helenima” nedostajalo prave motivacije, pogotovo u prva dva seta, koji su bili prilično izjednačeni, i otišli su na obje strane. U trećem setu i najbolja odbojka, glatko dobijen set, a u četvrtom igralo se poen za poen sve do samo kraja, kada Grčka odvodi meč u peti set. U tajbrejku dominacija Srbije za pobjedu, ipak, čini se, teže md onoga što su očekivali.