Đokoviću US open i 24. Gren slem!

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković osvojio je US open, posljednji Gren slem turnir u sezoni, pošto je u finalu savladao Rusa Danila Medvedova u tri seta. Po setovima je bilo: 6:3, 7:6 (5) i 6:3. Meč je trajao tri časa i 16 minuta, a za to vrijeme Đoković je napravio četiri as udarca, ostvario 37 direktnih poena. Srpski as iskoristio je tri brejk lopte od šest prilika, a s druge strane Rusu je dozvolio samo jednom da mu oduzme servis.

Sjajna partija Novaka Đokovića koji je došao do svoje 24. Gren slem titule, i četvrte u Njujorku. Na taj način Srbin se revanširao Rusu za poraz prije dvije godine na istom mjstu, kada ga je spriječio da osvoji “Zlatni slem”, sva četiri najjača turnira u istoj godini.

Igrao je Đoković raznovrsno, nije dozvoljavao Medvedevu da dođe do lakih poena. Ključna je bila završnica drugog seta, kada je Novak spasio set loptu, a onda maestralno u taj brejku došao do drugog seta, čime je slomio optor Rusa. Sada Đoković ima 24. Gren slem titule, dvije više od Nadala koji ima 22. a Federer ima 20.

Od danas Đoković se ponovo vraća i na poziciju broj 1, ući će u 390. nedjelju na čelu ATP karavana, i imaće više od 3.000 poena prednosti u odnosu na Alkaraza.