Dobra partija Bogdanovića u pobjedi Atlante protiv Portlanda (VIDEO)

EPA-EFE/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT
Košarkaši Atlanta hoksa pobijedili su na domaćem parketu ekipu Portland trejlblejzersa 120:10 u utakmici regularnog dijela sezone NBA lige. Kapiten reprezentacije Srbije Bogdan Bogdanović upisao je 16 poena uz četiri skoka i pet asistencija. Hoksi su upisali treću pobjedu u nizu, čime su napravili veliki korak ka opstanku na 10. poziciji na tabeli koja vodi u plej-in.

Atlanta ima 33 pobjede, dok je 11. Bruklin sa 28 i utakmicom više, pa skoro da ne postoji scenario u kojem bi se osam utakmica prije kraja regularnog dijela nešto promenilo. Tokom prva dva perioda ekipe su igrale ujednačenu košarku, smjenjivale se u vođstvu, a niko nije imao više od dva posjeda prednosti.

Drugo poluvrijeme donelo je ipak stabilniju igru gostiju. Atlanta je u trećoj četvrtini značajno popravila procente šuta, a Portland nije uspijevao to da isprati. Domaćin je u ovom periodu stekao dvocifrenu prednost koju je uspješno održavao do samog kraja meča, a koja je na početku odlučujuće četvrtine iznosila i 19 poena razlike.

Dežonte Mari je za Atlantu ubacio 30 poena, Metjuz je dodao 21, Bogdanović je pratio sa 16, a Kapela i Hanter sa po 13 poena.

U ekipi Portlanda Banton je postigao 31 poen, a Kamara 17.