Denver nemoćan protiv Memfisa, Jokić završio sa ožiljcima

Foto EPA

Košarkaši Denvera poraženi su na gostujućem parketu od Memfisa 112:94. U porazu svoje ekipe Nikola Јokić je došao do dabl-dabl učinka. U duelu samog vrha Zapadne konferencije, Memfis grizlisi su ubjedljivo savladali ekipu Denver nagetsa 112:94. Domaćin je od prvog minuta u potpunosti kontrolisao tok meča, a rezultat ne pokazuje pravo stanje snaga na terenu, jer je u jednom trenutku imao i maksimalnih 35 poena prednosti.

Denver je meč takoreći izgubio već u prvom poluvremenu dopustivši protivniku da ubaci 66 poena, a za uzvrat postigne tek 44. Košarkaši Memfisa su dobrim pokrivanjem parketa i grubom igrom zaustavili najboljeg centra na svijetu Nikolu Јokića koji je na parketu proveo 26 minuta.

Nakon prve četvrtine, koju je Memfis dobio sa osam poena prednosti 28:20, uslijedila je druga u kojoj su rivalu, koji praktično nije igrao odranu sasuli 38 poena.

Sudije su tolerisle jako čvrstu igru, koja je više odgovarala domaćoj ekipi, te je Meloun u drugom poluvremenu nakon što je uvidio da je poraz njeove ekipe neizbježan izveo Јokića sa parketa da se odmara za sljedeći meč.Nikola je utakmicu završio sa 15 poena, 13 skokova i tri asistencije, dok je DŽa Morent košarkaš Memfisa bio najefikasniji pojedinac na meču sa 23 poena.

Pored derbija zapada, odigran je i derbi Istočne konferencije u kom su Boston Seltiksi bili bolji od Filadelfije 110:107. Siksersima nije pomogla ni partija iz snova DŽoela Embida koji je meč završio sa 41 poenom, 12 skokova i pet asistencija. U timu Bostona najviše se istakao DŽejlen Braun sa 26 poena.