Bogdanovićeva partija karijere nedovoljna za pobjedu nad Јokićevim Denverom

EPA/ERIK S. LESSER SHUTTERSTOCK OUT

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su ekipu Atlante 129:122 uprkos strašnoj partiji Bogdana Bogdanovića koji je prvi put u NBA karijeri postigao 40 poena. Srbin u redovima pobjedničke ekipe – Nikola Јokić bio je blizu tripl-dabl učinka.

U NBA okršaju dvojice reprezentativaca Srbije, pobjedu su slavili Denver Nagetsi Nikole Јokića, iako je bek Atlante Bogdan Bogdanović odigrao najbolji meč u dosadašnjoj NBA karijeri. Zatrpavao je nekadašnji košarkaš Partizana koš Denvera iz svih pozicija i utakmicu završio sa 40 postignutih poena i 10 ubačenih trojki iz 17 pokušaja. Bogdanović je tako nadmašio svoj prethodni rekord još iz 2020. godine, kada je u dresu Sakramenta postigao 35 poena. Takođe, nikada u NBA karijeri nije pogodio više trojki na jednoj utakmici, a najbliži je bio kada je Šarlotu 2021. ubacio osam.

Bogdanović je postao tek drugi košarkaš u istoriji NBA lige koji je kao igrač sa klupe uspio da upiše 40 poena uz 10 pogođenih trojki. Prije njega to je pošlo za rukom samo DŽej Ar Smitu. Precizan je sinoć bio i Srbin u redovima pobjedničke ekipe. Nikola Јokić je meč završio sa 25 postignutih poena, a samo četiri puta je promašio šut iz igre – 9/13 za dva i 1/1 za tri poena.

Nije Somborac bio daleko od novog tripl-dabl učinka, nedostajali su mu svega jedna asistencija i dvije uhvaćene lopte. Više koševa od Јokića postigao je samo DŽamal Mari – 29, dok je Aron Gordon zabilježio dabl-dabl učinak sa 18 postignutih poena i 12 skokova.

Atlanta je bolje počela utakmicu i imala već u prvoj četvrtini 11 poena prednosti. Ipak, Denver se razigrao predvođen Јokićem, a doprinio je i DŽulijan Stouter sa 13 poena u drugom kvartalu. Brzo su Nagetsi nadoknadili dvocifren zaostatak, preuzeli vođstvo krajem prvog poluvremena i nisu ga ispustio do kraja utakmice.

Imao je Denver i 20 poena više od protivnika u posljednjoj deonici, Atlanta je uspjela da priđe na 126:122 u posljednjem minutu, ali nisu Nagetsi dozvolili veliki preokret. Denver je pobjedom u Atlanti prekinuo niz od tri poraza, dok su Hoksi svoj nastavili, jer im je ovo već četvrti uzastopni neuspjeh.