BiH razbila Finsku

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobjedila je u Goraždu selekciju Finske sa 34:23 u toku 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održava u Hrvatskoj od 01-28.01.2018. godine.

Ekipa BiH je već na samom početku meča pokazala da je bolja, mada je sa obe strane bilo grešaka. Ipak su konstantno bili u prednosti a već u 20. minuti su vodili sa 5 golova razlike. Međutim ni dvije greške koje su napravili igrači u napadu nisu bili smetnja da i pored smanjene razlike BiH opet poveća prednost.

Već pri kraju prvog dijela meča Finci traže minut za predah i nakon odmora postižu 3 gola čim smanjuju prednost na 19:12, što je i bio rezultat na kraju prvog poluvremena. Uzastopne greške Finaca u nastavku meča samo su išle na ruku igračima BiH koja je bez većih problema došla do pobjede od 34:23, koja je ujedno i njihov drugi trijumf na kvalifikacijama.

Najefikasniji igrači BiH reprezentacije bili su Senjamin Burić i Marko Panić sa postignutih 7 golova dok se kod protivnika izdvojio Nico Ronnberg.