Barselona osvojila San Mames

barcelona-bilbao

U destom kolu španske LaLige, Barselona je na San Mames stadionu pobjedila Atletiko Bilbao rezultatom 2:0 čime je nastavila da niže pobjede u domaćem šampionatu u kome briljira Lionel Mesi. Mesi je iskoristio šansu u 37. minutu i neopreznost domaćih igrača kaznio golom za 1:0.

Barsa se na istom stadionu spoticala ranijih godina, a baskijski teren je znao da bude neugodan za Katalonce. Šanse za gol su imale i jedna i druga ekipa. Da je Aduric iskoristio svoje prilike u 17. i 19. minutu, možda je moglo i drugačije da se okonča meč ali se istakao Mark Andre Ter Štegen na golu Barselone.

Po dobrom starom fudbalskom pravilu, kada se promaši dobra šansa, stigne kazna koja je za Bilbao stigla u vidu gola Paulinja. U izglednoj šansi bio je Suares, plasirao je ali je mladi Kepe odbranio, lopta se odbila do Paulinja koji se samo našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i gurnuo loptu u praznu mrežu. On je u nadoknadi vremena postavio konačan rezultat i ipak se radovao golu nakon prečke koju je pogodio krajem prvog poluvremena.

Barselona je prva na tabeli sa 28 bodova, dok je Bilbao 11. sa 11 bodova.