Banjalučanin nezaustavljiv za kormilom Legije

Fudbaleri Legije osamostalili su se na vrhu tabele poljske Ekstraklase nakon pobjede u 31. kolu.

Ekipa iz Varšave bila je uspješna na svom terenu protiv Krakovije koju je pobijedila rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Karlitos Lopez u petom minutu sudijske nadoknade meča i to iz jedanaesterca. Igrač protivničke ekipe Mihal Helik napravio je prekršaj u svom kaznenom prostoru da bi sudija Bartož Frankovski pokazao na 11 metara poslije pregleda snimka VAR tehnologijom.

Bila je to četvrta pobjeda trenera Aleksandra Vukovića nakon što je preuzeo kormilo ekipe iz glavnog grada Poljske čime je zadržao maksimalan učinak. Njegov tim sada bježi tri boda doskorašnjem lideru šampionata Lehiji iz Gdanjska koji je poražen drugi put zaredom, ovaj put od Pjasta pred svojim navijačima.

Ne smijem se žaliti ni na šta jer smo lideri sa tri boda prednosti, dok se par kola unazad sjećam 75. minuta utakmice u Zabrzju gdje smo bili u minusu od šest bodova, a sada imamo prednost. To pokazuje koliko se situacija brzo mijenja pa moramo da budemo veoma oprezni u svakom meču i što odlučnije igramo u narednim utakmicama.

Tim kojeg vodim svjestan je činjenice da se utakmica igra do kraja te da uvijek bez obzira na okolnosti morate igrati na pobjedu. Imali smo 0:0, iako smo igrali najbolje do sada, Krakovija se dobro postavila na terenu pa smo morali tražiti načine da dođemo do gola. Stvarali smo prilike, pogodili prečku, a taj udarac ni Đanluiđi Bufon od prije deset godina ne bi zaustavio, ali okvir gola nije dao da lopta uđe u mrežu.

Krakovija je odigrala dobru utakmicu i nije slučajno da su tako visoko na tabeli dok su nedavno protiv Lehije od 0:1 stigli do 4:1. Efektivno smo ih blokirali i imali malo sreće na samom kraju meča – rekao je Vuković.

Trener iz Banjaluke skrenuo je pažnju da još ništa nije završeno.

Neko je rekao da nas je nemoguće zaustaviti što je veoma opasna izjava jer pretjerana vjera u sebe dovodi do neuspjeha. Svako može da nas pobijedi jer Legija nije Mančester siti ili Barselona. Dobar smo tim i ako igrači budu davali 100 odsto pobjeđivaćemo, drugačije nećemo. Fizički možemo da idržimo 90 minuta, a bitno je da zadržimo koncentraciju tokom cijelog meča – kazao je Vuković.