Anja Crevar opet zlatna!

anja-crevar

Anja Crevar odbranila je zlatnu medalju osvojenu prošle godine u Hodnezovašarhelju (HUN) jer je osvojila titulu prvaka Evrope na 400 m mješovito sa vremenom u 4.41,17 minuta na juniorskom EP u Netanji.

Najtalentovanija Srbijanska plivačica dominirala je i bila brža od drugoplasirane Italijanke Ane Pirovano za 2 sekunde, dok je Francuskinja Sirel Duamel osvojila bronzu. Andrea Todorović zauzela je 20 mjesto.

Anja je od početka krenula silovito. Vodstvo je preuzela već u prvih 100 m leptir stilom, pa je prednost uvećala posle leđnog i prsnog stila, da bi kraulom završila moćno.

Crevarova će se takmičiti i na 200 m mješovito, kvalifikacije i polufinale su u subotu 01.07. a finale u nedelju 02.07. Prošle godine osvojila je treće mjesto odn. bronzu.